Plage de la Maronaise, Anse de la Maronaise, 13008 Marseille

Struktura: Osobní > Cestování > FRA/ITA 2022 > Moře/pláže > Plage de la Maronaise

Les photos du site http://www.photos-provence.fr

Plage de la Maronaise (odkaz na oficiální stránku)

Anse de la Maronaise se nachází těsně před Cap Croisette v zatáčce klikaté silnice ve čtvrti Goudes, která vede k pláži Baie des Singes.
Navzdory své blízkosti k silnici zůstává písečná pláž Maronaise divoká na úpatí skalnaté bariéry. Bez dozoru zůstává relativně liduprázdný s výjimkou místních, kteří si tam občas berou své stoly a židle a grilují.

Jeho tyrkysové vody se mohou za větrných dnů uvolnit a zakalit a jeho zátoka se pak bohužel může stát sběračem odpadu a rostlin všeho druhu.

Dá se tam docela snadno zaparkovat, ale silnice vedoucí k němu je ve velmi špatném stavu s mnoha výmoly. Pláži je třeba se vyhýbat o víkendech ve špičce s téměř jistým rizikem dopravních zácp, z nichž některé jsou legendární.

Tato pláž byla v minulosti dobře známá pro své „bláznivé noci“ a diskotéku, která zde měla čestné místo. Soudní rozhodnutí nařídilo okupantům uvolnit tuto část námořní veřejné sféry.

Podnik se tak v roce 2010 proměnil v prach a vzbudil radost všech, kteří trpěli noční můrou způsobenou diskotékou (monstrózní dopravní zácpy, nepříjemnosti atd.) a smutkem zlaté mládeže Marseille, když viděli toto vysoké párty místo uprostřed z Calanques navždy zmizí.