L’Anse des Croisettes et la Baie des Singes, Cap Croisette, 13008 Marseille

Struktura: Osobní > Cestování > FRA/ITA 2022 > Marseille > Moře/pláže/zálivy > Cap Croisette

Cap Croisette

9 – Cap Croisette (odkaz na originální příspěvek)

Pro klasický přímořský zážitek v Marseille

Malý skalnatý bod vyčnívající do Středozemního moře a korunovaný velkolepými vápencovými vrcholy, Cap Croisette a jeho panoramatické výhledy na moře slibují velkolepý den. Zátoka chrání malou písečnou pláž, kde si můžete rozložit ručník a ponořit se do jiskřivé azurové vody. Oběd si můžete dát v restauraci La Baie des Singes, která na slunné terase podává vynikající pokrmy z mořských plodů.

Mys je domovem potápěčského klubu a mnoha podvodních atrakcí, včetně vraku Libanonu, zaoceánského parníku, který se potopil na počátku 20. století. Sotva 100 metrů od pobřeží, Mïre ​​Island je bývalá průmyslová lokalita, kde zůstaly nějaké jemné zbytky.

La plage de la Baie des Singes (odkaz na originální příspěvek)

nazývaná také „Pláž na konci světa“, se nachází v Les Goudes na úrovni Cap Croisette, s výhledem na impozantní ostrov Maire ​​, který označuje vstup do zátoky Marseille.

Opravdu je špatně přístupný: z Les Goudes pokračujte po silnici směrem na Cap Croisette, uprostřed skal najdete improvizované parkoviště. Pokračujte pěšky po schodech vyhloubených ve skále, ještě je potřeba počítat cca 10 minut chůze.

Dorazíte na malou písečnou pláž lemovanou chatkami a chráněnou před otevřeným mořem hrází. Je úzký, ale velmi příjemný, protože místo je zachováno se svými bílými skalami typickými pro masiv Calanques.

Jeďte tam raději přes týden, protože o víkendu je tam hodně rušno.